Inspiracje z filmów

Zdecydowana większość wzorów w dzisiejszej modzie dla dzieci czerpie wzornictwo z licznych programów i filmów dla dzieci. Na przykład, gwiazda muzyki Violetta z filmu Disneya staje się inspiracją dla nowej linii ubrań dla dziewczynek a postaci z kreskówek paradują na wielu ubrankach w tym na piżamkach i bieliźnie nocnej. Dzieci są pod wpływem tego, co widzą w telewizji, więc producenci wykorzystują to w celu sprzedaży swoich wyrobów. I w ten sposób dzieci namawiają swoich rodziców bo chcą mieć ubranko ze swoim ulubionym bajkowym lub filmowym bohaterem.

Inspiracje z przeszłości

Niekiedy moda sprzed lat powraca do czasów współczesnych. Starsze style mają tendencję do powrotów co trzydzieści czy czterdzieści lat co czyni je trendy do noszenia. Zazwyczaj dany trend kończy się po kilku latach i tak karuzela trwa latami. Większość współczesnych ubranek dla dzieci wywodzi się ze stylu z ponad pięćdziesiąt lat temu. Na przykład, spodnie 3/4 są bardzo popularne, tak jak były w 1940 roku. Proste dżinsy są również popularne, jak jeszcze w latach 50-tych. Jeśli lubisz dany styl to trzeba być pewnym że on i tak kiedyś powróci. Chociaż moda dziecięca w dużej mierze zależy od popularności gwiazd i postaci z kreskówek, zależy to również od ostatnich trendów. Rodzice często przekazywali ubranka ze starszych dzieci na młodsze gdy były w dobrym stanie. Dziś jednak rzadko to jest możliwe. Style zmieniają się tak szybko, że ubrania są niemodne, zanim będą mogły być przekazywane. To kosztuje rodziców wiele tysięcy w każdym roku gdy muszą organizować ciuchowe zakupy dla swoich pociech. Gdy dana moda wraca, młodsze rodzeństwo jest już zbyt duże by nosić dane ubranie. Jest to trudne dla rodziców, aby powiedzieć swoim dzieciom, że nie mogą mieć ubrania z postacią z filmu lub bajki podczas gdy inne dzieci je noszą.I to jest właśnie to, na co liczą producenci ubrań dziecięcych. Warto także wybierać takie ubranka bajkowe które nie zniszczą się po jednym praniu tzn aplikacja się nie „rozpłynie”. To może być czarna rozpacz gdy ulubiona koszulka Spiderman czy bluzka z Księżniczką Disneya ulegnie zniszczeniu w praniu. Dodatkowe koszty gotowe:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>