Od czego zacząć?

Zakup odzieży dla dzieci może nie być prostą sprawą, zwłaszcza dla nowych mam. Czasu jest niewiele zaś wybór ubranek przeogromny! Sama miałam wiele trudności i zaliczyłam kilka gaf po drodze. W tym poradniku chciałabym przedstawić kilka porad na temat „jak pomyślnie kupić ubranka dla dzieci”.

 

Jaki rodzaj odzieży dla dzieci będzie mi potrzebny?

Zakup odzieży dla dzieci mogą być zadziwiającym doświadczeniem. Twój brzuszek rośnie i niektóre kobiety mogą zacząć panikować ! „Nie mam żadnych ubranek dla dziecka „. Prawdopodobnie będziesz robić to, co ja robiłam: rozpoczęłam wędrówki po wszystkich sklepach, które sprzedają ubrania dla dzieci. Wybór jest nieskończony, i zawsze jest ryzyko że można kupić za dużo ubrań dla dziecka, co staje się zbędnym wydatkiem.

Wiele ubranek twoje dziecko będzie nosić tylko raz lub dwa razy (lub czasem wcale). Dzieci rosną bardzo szybko i kolejny rozmiar będzie potrzebny tak szybko, że nie zdążysz się nawet zorientować.

Idealnym sposobem na zakup odzieży dla dzieci jest upewnienie się, czy masz wystarczającą ilość ubranek na tydzień w kilku różnych rozmiarach, ale nie tak wiele, by przepełniać szuflady lub taki, których twoje dziecko w ogóle nie założy.

Szczerze to kilka takich samych sztuk odzieży przydaje się szczególnie w pierwszych dniach życia dziecka, kiedy ubrania dla dzieci mogą być noszone tylko raz i zazwyczaj na kilka godzin i wszystkie muszą być czyste i schludne. W pierwszych dniach upewnij się, że twoje dziecko ma body, sukienkę, pajacyki, wygodne spodnie, kaftaniki bawełniane, ciepłe swetry, płaszczyki oraz czapeczki. To wszystko w zależności od pory roku.

Zanim kupisz nowe ubranka dla dzieci sprawdź w jakiej porze roku urodzi się dziecko. Możesz trafić na okres atrakcyjnych wyprzedaży.

Kupowanie ciuszków dla noworodka daje znacznie więcej radości niż kupowanie ubrań dla siebie. Gdy dziecko zacznie wyrastać z pierwszych ubranek nabierzesz doświadczenia w sklepach z ubrankami:).

 

Rozmiary

Rozmiary odzieży dla dzieci różnią się w zależności od producenta, więc nie podaję tutaj ostatecznych rozmiarów jakie trzeba kupić. Zazwyczaj kupuje się rozmiar 56 cm na dziecko o średniej masie urodzeniowej 3,5 kg lecz często ten rozmiar jest za mały już od początku. Dlatego warto kupić także 62 cm.

 

Szukaj ubranek:

Z szerokimi otworami na główkę lub z luźnymi zapięciami przy szyi, które nie ograniczają ruchów dziecka,

Z zapięciami w kroku, dzięki którym można łatwo zmienić pieluszkę bez całkowitego rozbierania dziecka,

Z zatrzaskami, są lepsze niż guziki,

Z bawełny, są znacznie lepsze niż sztuczne lub mieszane materiały, w szczególności w ubrankach które przylegają bezpośrednio do ciała dziecka,

Bez wstążek i sznureczków, by dziecko przypadkowo nie owinęło ich sobie wokół szyi.

Sprawdź zawsze czy guziki lub zatrzaski są dobrze przyszyte tak by dziecko ich nie oderwało i nie zadławiło się nimi.

 

Mam nadzieję, że te porady będą pomocne dla Ciebie przy robieniu zakupów dla pierwszego Twojego dziecka. Pamiętaj by się nie spieszyć i nie kupować zbyt wielu ubranek zanim dziecko się urodzi, zawsze można kupić ich więcej po przybyciu noworodka do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>